žižkovanka(8 kb)

zubatá žižkovanka

Ahoj, čtenáři, dovol, abych se ti představila - jsem žižkovská věž.Jsem vysoká a s Matterhornem mám ještě jednu společnou věc - jsem odevšad vidět a všude vidím.Proto vám budu vyprávět detektivku, která se pode mnou stala....

Bylo časně ráno, ospalej smutnej den a té chudinky si všimli, ležela tam v parku v keři zbavena života tupým předmětem.Byla to Katarína Lewská, Polka, která bydlela nedaleko odsud.Patolog si ji odvezl na pitevnu, ale bylo jasné, jak zemřela - někdo jí dal pořádnou ránu do hlavy.

Policista vešel do baru "U Tří podivnejch plameńáků" a začal se vyptávat.Věděl, proč se ptá - bar byl druhý domov Kataríny.Jediný člověk v baru - barman - mu podal nějakou informaci, která za něco stála."Víte, včera tu byla s jednim chlapem, takovým nízkým, typem, co vypadal docela dobře." řekl barman. Z ostatních hostů pak policista vymámil (ale lezlo to z nich jak z chlupatý deky), že jde o jakéhosi Petra Machovce.

Byt Petra Machovce byl v jednom z nejvyšších domů na Žižkově, skoro pod střechou. Policista zaklepal.Otevřel mu takovej nízkej, dobře vypadající chlap, popis seděl perfekně.

"Cože? Zabili Katarínu? Panebože! Ježišmarjá!""Ano, bylo to tak"-řekl policista."A to vy mě jako podezíráte? No to si děláte srandu!"

"Jinak," pokračoval policista, "kdy jste ji viděl naposled?" "Včera, byli jsme spolu v baru a potom jsem ji odved na tramvaj." "Máte na to svědky?" "Jako na to, že jsem ji odvedl k tramvaji? Tsss! No vlastně by mě mohl vidět pan Vážka!"

Pan Vážka je člověk, který pracuje v jedné advokátní kanceláři na Žižkově.Končí vždy pozdě večer a i on policistům vydal své svědectví:

"Ano, viděl jsem je." "Nebylo vám něco divné?" "No... Vlastně se tak ńák hádali!" "Hádali?" "Ano, přestali až u zastávky,když pak on odešel."

Stařičký fax obdržel zprávu. Byla to zpráva z cizinecké policie o Kataríně Lewské. Katarína byla spořádaná dívka ze spořádané rodiny....... Až na jeden škraloup, byla málem otrávena na jedné diskotéce extází.

Policisté vyslýchali Petra Machovce:"Hádali jsme se, ale byla to blbost, proč bych ji za to zabíjel?" "Co to bylo za blbost?" "Ále, hádali jsme se o tom, jak se smál Hannibal Lecter v Mlčení jehńátek." "O´, jak výrazný spor!"

Před diskotékou "Velká, malá a střední varta" našla záchytka chl@píka, co byl úplně mimo.Chl@pík vedl podivné řeči o panu orlovi a podobnejch věcech.Našli u něj něco jako extázi, zřejmě se její působení znásobilo alkoholem.

Pan Vážka přišel na policii:"Víte, na něco jsem přišel, ten kluk ji sice přived na zastávku a odešel, ale ona pak nenastoupila do tramvaje.Já jsem nastoupil první, dřív jsem si myslel, že šla za mnou, ale v tramvaji jsem si všiml, že jakási dívka jde k diskotéce.Teprve dnes jsem si uvědomil, že to byla ona!"

Policisté vešli do diskotéky.První se jich ujal muž s orlím nosem, představil se jako Richard Vorel a docela to na něj sedělo. Byl sice včera na diskotéce (asi jedinej z těch, co tam byli dnes), ale Katarínu neviděl.

Policisté na stanici měli na stole fotku Kataríny Lewské.U sousedního stolu jeden policista vyslýchal toho chl@píka, co ho našli před diskotékou: "Kdo ti dal tu extázi?" "Pták, pan orel!" Chl@pík byl tou extazí uplně zdrogovanej, úplně mimo.Najednou si všiml fotky Kataríny Lewské:"Chudinka z keře!Musí jí bolet hlava!" "Cože?"zeptal se policista, protože detaily o její smrti se na veřejnost nedostaly. "Co jste viděl?" "Pan orel ji klovnul a odletěl!Jako ted´ já!" A v tu chvíli chl@pík vyskočil z otevřeného okna.Dopadl na všechny čtyři a s hlasitým "Píp,píp!" zmizel v dáli.

....Tak se to všechno stalo, Katarína Lewská se dostala na druhý břeh řeky Styx.A já , žižkovská věž, jsem to všechno viděla a vám napsala - možná, že už víte, jak se to všechno seběhlo, a pokud nevíte, počkejte si na příští Žofii, tam vám to napíšeme.

Vaše žižkovská věž